فرآیندساز و فرم ساز حرفه ای

محصول فرآیندساز آهارسافت، چند ویژگی کلیدی دارد که بهتر است حداقل آن را امتحان نمایید و سپس به سمت نرم افزارهای دیگر گام بردارید.

فرآیندساز آهارسافت، به شما امکان طراحی فرآیندهای بسیا پیچیده ای را می‌دهد که در آن قادرید الگوریتم های کسب و کار خود را تا حد بسیار مطلوبی، پیاده سازی نمایید.

 

ویژگی های فرآیندساز و فرم ساز آهارسافت

 1. سادگی
 2. عدم نیاز به دانش خاص
 3. پشتیبانی از وظایف متوالی و وظایف موازی
 4. نمایش چارت فرایند به صورت ویژوال
 5. گروه بندی فرآیندها
 6. امکان جابجایی بین فرآیندها
 7. امکان پایش فرآیند توسط مدیر سیستم
 8. تعریف ربات های مجازی
 9. اختصاص مسئول هر وظیفه به صورت ایستا و پویا
 10. اختصاص چندین فرد به یک وظیفه
 11. امکان کپی یک فرآیند و تمام فرم های آن
 12. مشاهده کارتابل براساس چارت سازمان
 13. گزارش گیری از گام های طی شده توسط افراد
 14. بدون نیاز به نصب نرم افزار (تحت وب)
 15. پردازش موازی

 16. پشتیبانی از ترنزکشن

 17. طراحی براساس تاریخ های شمسی

سادگی

این سیستم به قدری ساده است که یک کاربر ساده هم امکان ایجاد یک فرآیند را دارد.

به عنوان مثال امکان تعریف تسک (وظیفه)فقط با کلیک بر روی یک دکمه ی (بعلاوه) انجام می شود و امکان حذف آن نیز با کلیک بر روی دکمه (منها)، امکان پذیر است.

تعریف وظیفه
تعریف وظیفه

کاملا بومی

برخی از شرکت ها ازنرم افزارهای خارجی مانند Process Maker یا Bizagi استفاده کرده و با فارسی نمودن آنها، سعی در فروش آنها را دارند در صورتی که سیستم فرآیندساز آهارسافت کاملا توسط خودمان پیاده سازی شده است و بسیار سریع و سبک قابل راه اندازی است.

این محصول بر اساس تاریخ های شمسی بناشده است و شما نیاز به نصب فارسی ساز ندارید.

عدم نیاز به دانش خاص

شخصی سازی فرآیند، در این سیستم بسیار ساده است و بسیاری از کاربران با هر رشته دانشگاهی می‌توانند با سیستم فرآیند ساز آهارسافت،کار کنند.

بصری سازی فرآیند

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید می‌تواید به سلیقه خودتان نمایی از فرآیند را جهت درک بهتر آن، طراحی نمایید.

نمایش چارت فرایند
نمایش چارت فرایند

طراحی فرآیندها به صورت متوالی و موازی

فرآیند ساز آهارسافت به شما امکان طراحی انواع تسک به صورت متوال و موازی را ارائه می‌دهد.

طراحی فرآیندها به صورت متوالی و موازی
طراحی فرآیندها به صورت متوالی و موازی

امکان تعریف مسئولین وظایف به صورت ایستا و پویا

به عنوان مثال می‌توانید افرادی را با نام و نام خانوادگی به یکتسک (وظیفه)اختصاص دهید یا اینکه بر اساس اطلاعاتی از فرد مثل {سمت}، {دپارتمان} و {واحد} پرسنل، فرد مناسب جایگزین شود.

تعریف مسئولین تسک ها به صورت ایستا و پویا
تعریف مسئولین تسک ها به صورت ایستا و پویا

امکان کپی فرآیند

در حین ثبت فرآیند می‌توانید گزینه کپی استفاده کرده و سرعت طراحی فرآیند را بسیار بالا ببرید. گاهی اوقات نیز مواقعی پیش می‌آید که تغییرات فرآیند، پیچیده است و بهتر است فرآیندجدید را دوباره طراحی کنید.در این موارد گزینه ی کپی بسیار کمک کننده است.

ربات های پیمایشگر فرآیند

یکی از ویژگی های جالب فرآیندساز امکان انجام تسک ها به صورت اتومات است. فرض کنید فرآیندی دارید که قرار است تا یک تاریخ معین صبر کند و بعد از آن رسیدن به آن تاریخ،مراحل بعدی فرآیند فعال شوند.در این حالت می‌توانید تسک هایی را به صورت کاملا اتومات درسیستم اجرا کنید تا مثلا هر روز یکبار اجرا شوند ( بنابر اولویت های {بالا}، {متوسط} و {پایین}بنابر اولویت های {بالا}، {متوسط} و {پایین} ) و یک شرط را چک کنند. در صورتی که شرط مورد نظر درست بود، فرآیند به مرحله ی بعد برود و در صورت عدم صحت شرط، مجددا در روزهای آتی این کار ادامه پیدا کند.

ربات های پیمایشگر فرآیند
ربات های پیمایشگر فرآیند

گزارش گیری از تراکنش ها

این سیستم از کلیه اقداماتی که کاربران در طول فرآیند انجام می‌دهند، گزارش کاملی را ارائه می‌دهد که در آن کلیه ی تاریخ ها و ساعت های انجام تسک ها آورده شده است.

لاگ های سیستم
لاگ های سیستم

امکان مشاهده وظایف همه

در صورتی که دسترسی به گزینه {مشاهده کارتابل همه} داشته باشید، می‌توانید وظایف فعال تمام پرسنل را مشاهده کرده و روی آنها اقدام لازم را انجام دهید.

مشاهده وظایف هر فرد توسط مسئول آن فرد

در این سیستم، مسئول مستقیم هر فرد توانایی مشاهده وظایف پرسنل زیرمجموعه ی خود را دارد و در صورتی که مرخصی یا ماموریت باشند، می‌تواند تسک ها را از کارتابل آنها خارج نماید.

دسترسی به وظایف بر اساس سلسله مراتب
دسترسی به وظایف بر اساس سلسله مراتب

یکپارچه سازی با سایر سیستم

در کنار محصول فرآیندساز،کلی سیستم دیگر وجود دارد که می‌توان آنها را با اینفرآیندسازادغام کرد. مثل سیستم ورود و خروج پرسنل یاسیستم خرید و یا سیستم مدیریت عملکرد

قابلیت پردازش موازی در این محصول باعث می‌شود تا این سیستم در مواجهه با تعداد کاربران زیاد نیز به مشکل نخورد.

پردازش موازی روی یک سی پی یو 16 هسته ای
پردازش موازی روی یک سی پی یو 16 هسته ای

پشتیبانی از ترنزکشن

استفاده از ترنزکشن در عملیات {تایید} یا {لغو} باعث می‌شود که قابلیت اطمینان سیستم بسیار بالا رفته و بروز خطا کاهش یابد.

ترنزکشن در انجام تسک ها
ترنزکشن در انجام تسک ها

فیلتر سلسله مراتبی

تصور کنید در کارتابل شما، 100 عدد وظیفه موجود است. فیلترهای سلسله مراتبی در 4 سطح به شما امکان گروه بندی تسک(وظیفه)ها را می‌دهد تا تسلط بیشتری روی جستجوی تسک (وظیفه)ها در کارتابل داشته باشید.

فیلتر سلسله مراتبی
فیلتر سلسله مراتبی

فرم ساز آهارسافت

یکی از موضوعاتی هر فرآیندساز به آن نیاز دارد امکان دریافت اطلاعات از کاربران سیستم می‌باشد.

به عنوان مثال فرض کنید وظیفه ای در کارتابل کارپرداز آمده است و بایستی هزینه ی کالای خریداری شده را وارد نماید. در بن حالت نیاز دارید تا محلی را برای ورود اطلاعات توسط کارپرداز،طراحی نمایید.

فرم ساز سیستم نرم افزاری آهارسافت، با فرآیند ساز این سیستم به صورت کاملا یکپارچه طراحی شده و به شما این امکان را می‌دهد تا انواع فیلدها(ستون های اطلاعاتی) را در آن طراحی نمایید.

در لیست زیر انواع داده ها قابل مشاهده است:

 1. متن تک خطی
 2. متن چند خطی
 3. عدد
 4. پول
 5. منوی ایستا ( ثبت گزینه های منو توسط طراح فرآیند ) با قابلیت انتخاب فقط یک گزینه یا چند گزینه
 6. منوی پویا ( بارگزاری گزینه ها از یک جدول دیگر ) با قابلیت انتخاب فقط یک گزینه یا چند گزینه
 7. بولین ( بله / خیر )
 8. تاریخ
 9. ساعت
 10. تاریخ و ساعت
 11. فایل
 12. گرید یا همان لیست های پدر و فرزند
فرم ساز آهارسافت

شرط نویسی

سیستم طوری طراحی شده که به شما امکان هشدار یا توقف عملیات را بر اساس یک سری شروط نوشته شده در فرم ها، می‌دهد.

مثلا اگر محتوای درون فیلدی، صفر وارد شود می‌توان هشداری را به کاربر نشان داد که: آیا از وارد کردن صفر اطمینان دارد؟ یا دکمه های عملیات را بر اساس مقادیر وارد شده در فیلدها، دیسیبل یا مخفی کرد.

کپی قالب فرم

همچنین در صورتی که یک فرم پیچیده ای را قبلا طراحی کرده باشید، امکان کپی آن در هر مرحله از فرآیند وجود دارد.

کدنویسی فرم

در صورتی که نیاز به انجام عملیات پیچیده ای دارید، می‌توانید به جای استفاده از امکانات فرم ساز، از قابلیت کدنویسی روی فرم ها استفاده کنید.

امکان ارث بری قالب

در صورتی که در تمام مراحل فرآیند، نیاز به نمایش پاره ای از اطلاعات فرآیند دارید، می‌توانید فقط یک بار فرم خود را طراحی کنید تا فرم شما را در تمام مراحل نشان دهد.

سیستم فرآیندساز و فرم ساز آهار سافت، در فضای تحت وب توانایی مدیریت هزاران تسک فعال را دارد و با امکانات پردازش موازی خود، سرعت بسیار خوبی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

همچنین طراحی قالب تسک ها به صورت ریسپانسیو، قابلیت استفاده از این سیستم را در تلفن همراه و تبلت نیز میسر می‌سازد.

طراحی SPA

این محصول به صورت SPA طراحی شده که با این توضیح که در بسیاری از مواقع، نیازی نیست تا کاربران پس از کلیک بر روی هر دکمه ای منتظر باشند تا تمام صفحه Reload شود.

فرآیندساز آهارسافت، هم اکنون در یکی از شرکت های واقع در پارک علم و فناوری حدود 150 نفر پرسنل در حال کار است و در همین لحظه که در حال نوشتن این مقاله هستم، 1142تسک در کارتابل پرسنل به صورت فعال وجود دارد.

از دیگر امکانات این سیستم نرم افزاری، قابلیت بهره برداری در تمام سیستم عامل هاست. با توجه به اینکه سامانه ERP آهارسافت در بستر وب پیاده سازی شده است، لذا می‌توان در ویندوز، لینوکس، اندروید و IOS از سیستم موجود استفاده کرد.

همچنین با توجه به تکنولوژی به کار رفته در این سیستم، با انجام تراکنش های کاربر، صفحه مجددا لود نمی‌شود و خبری از تاخیرهای زیاد بروزرسانی صفحات نیست.

سرعت این سیستم بسیار بالا بوده و چند هزار کاربر می‌توان در سیستم تعریف نمود.

همچنین محصول جاری آهارسافت، دارای ویژگی پردازش موازی بوده به این معنی که: به تعداد هسته هایی که در CPU سرور شما وجود دارد، از برنامه نمونه های مختلف ایجاد می‌شود و تمام نمونه های ایجاد شده در انتظار درخواست های کاربران هستند تا آنها را پاسخ دهند.

درواقع این سیستم با بکارگیری کلاسترینگ باعث می‌شود تا در صورتی که حجم بالایی درخواست ها از سوی کاربران به سمت سرور ارسال شود، سرعت سیستم همچنان بالا بماند و درخواست ها به سرعت پاسخ داده شوند.

دیدگاه های دوره